Higro® 8 Mn

MANGANLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)
• Suda çözünür Mangan (Mn) % 8
• pH: 2 – 4

AMBALAJ: 1 L plastik şişe / 20 adet / 1 karton koli 5 L plastik şişe / 4 adet / 1 karton koli 20 L plastik bidon

YOĞUNLUK: 1,25 gr/cm3
UYGULAMA: Kökten ve yapraktan

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

Mangan eksikliğinde, bitkilerde kloroplast yapısında bozulma görülür. Hücre hacmi küçülür ve hücre duvarları egemen duruma gelir. Genç yapraklarda damarlar arasında sararmalar gözlenir. Bazı bitki yapraklarında sarı noktalar ve lekeler oluşur. Fasulye, soğan, bezelye, salatalık, domates, şeker pancarı, patates, pamuk, elma, kiraz, narenciye gibi türler mangan eksikliğine en duyarlı türlerdir.

Mangan iyonları bitki hücrelerinde oldukça önemli bazı enzimleri aktifleştirir. Bitkideki su hareketini kontrol ederek yaprak yüzeyini genişleten, fotosentezi ve döl tutumunu arttıran ve meyvelerde renklenmeye katkı sağlayan önemli bir mikro besin elementidir.

Mangan eksikliği görüldüğü her dönemde;100 litre suya 150 – 200 cc HIGRO® 8 Mn ilave edilerek YAPRAKTAN uygulama yapılabilir. DAMLAMA SULAMA sistemi ile bir dekara (1.000 m2) 2 – 2,5 litre HIGRO® 8 Mn dozunda topraktan uygulama yapılabilir.Mangan eksikliğinin önceden önlenmesi amacıyla aşağıdaki dönemlerde yaprak uygulamalarında 100 litre suya 150 – 200 cc HIGRO® 8 Mn önerilmektedir.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik),HIGRO® 8 Mn uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KARIŞABİLİRLİK:

Her türlü zirai ilaç ve gübre ile karışır. Karışım öncesi mutlaka kavanoz testi uygulanmalıdır

Mikro Besinler
Toptan Sıvı Gübre