Higro 8 Mn

higro-8-mnMANGANLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

  • Garanti edilen içerik % (w/w)
  • Suda çözünür Mangan (Mn) % 8
  • pH: 2 – 4
  • Ambalaj:
  • 1 L plastik şişe / 20 adet / 1 karton koli 5 L plastik şişe / 4 adet / 1 karton koli
  • 20 L plastik bidon
  • Yoğunluk: 1,25 gr/cm3
  • Uygulama : Kökten ve yapraktan

PDF ANALİZ RAPORU

PDF MSDS RAPORU

BU ÜRÜNÜN MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

Mangan eksikliğinde, bitkilerde kloroplast yapısında bozulma görülür. Hücre hacmi küçülür ve hücre duvarları egemen duruma gelir. Genç yapraklarda damarlar arasında sararmalar gözlenir. Bazı bitki yapraklarında sarı noktalar ve lekeler oluşur. Fasulye, soğan, bezelye, salatalık, domates, şeker pancarı, patates, pamuk, elma, kiraz, narenciye gibi türler mangan eksikliğine en duyarlı türlerdir.

Mangan iyonları bitki hücrelerinde oldukça önemli bazı enzimleri aktifleştirir. Bitkideki su hareketini kontrol ederek yaprak yüzeyini genişleten, fotosentezi ve döl tutumunu arttıran ve meyvelerde renklenmeye katkı sağlayan önemli bir mikro besin elementidir.

Mangan eksikliği görüldüğü her dönemde;100 litre suya 150 – 200 cc HIGRO® 8 Mn ilave edilerek YAPRAKTANuygulama yapılabilir. DAMLAMA SULAMA sistemi ile bir dekara (1.000 m2) 2 – 2,5 litre HIGRO® 8 Mn dozunda topraktan uygulama yapılabilir.Mangan eksikliğinin önceden önlenmesi amacıyla aşağıdaki dönemlerde yaprak uygulamalarında 100 litre suya 150 – 200 cc HIGRO® 8 Mn önerilmektedir.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik),HIGRO® 8 Mn uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

KARIŞABİLİRLİK :

Her türlü zirai ilaç ve gübre ile karışır. Karışım öncesi mutlaka kavanoz testi uygulanmalıdır.

UYARILARIMIZ:

Yukarıda belirtilen değerler, tavsiye niteliğindedir. Uygun dozlar tarımsal analiz sonuçlarına göre bu konuda teknik bilgisi olan kişilerce belirlenebilir. Tavsiye edilen uygulama miktarını aşmayınız.

tablo

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.

Bize Ulaşın

Ekolojik Tarım Gıda Kim. Mad. San. Tic. A.Ş.
Antalya Organize Sanayi 2. Kısım 23. Cad. No:11

ANTALYA / TÜRKİYE

T: +90 242 258 01 57

T: +90 242 258 01 59

F: +90 242 258 01 39

www.ekolojiktarim.com.tr
[email protected]

sanal-tur
TANITIM-VİDEOSU