Higro® Equaje

MAKRO BESİNLER

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)
• Toplam azot (N) % 3
• Amonyum azotu (NH4-N) % 3
• Suda çözünür fosfor pentaoksit (P2O5) %30
• Suda çözünür potasyum oksit (K2O) % 10,5
• Suda çözünür bor (B) % 3
• Suda çözünür Molibden (Mo) % 3

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

HIGRO® EQUAJE, tamamı suda çözünür bir ürünümüzdür. HIGRO® EQUAJE, çiçeklenme öncesi dönemde, çiçeklendirmede, etkili bir ürünümüzdür.

Yaz ve kış aylarında çiçek fizyolojisi ortam koşulları nedeniyle yaz aylarında dişiçik tepesi uzayıp erkek organların sapları kısa kalmaktadır. Bu olay kış ayında tam tersi yöndedir. Bu da bitkilerdeki çiçek fizyolojisini düzenleyen bitkinin biyokimyasal tepkimeleri oluşturmamasından kaynaklanır. Bu aşamada HIGRO®EQUAJE uygulanarak bitkilerdeki çiçek fizyolojisini kısa sürede düzenleyerek döllenme bozuklukları ve arazını kısa sürede düzenler ve verim kayıplarının önüne geçer.

Meyve ağaçlarında; Birinci uygulama çiçek başlangıcında, İkinci uygulama çiçek taç yapraklarının % 80 döküldüğünde olmak üzere toplam 2 uygulama yapılmalıdır. YAPRAKTAN yapılacak bu uygulama 100 litre suya 100 gram HIGRO®EQUAJE ve 200 cc olacak şekilde sıvı deniz yosunu (HIGRO®ALGIN) ilave edilmesi önerilmektedir. HIGRO® EQUAJE’in meyve ağaçlarına uygulanması sonucunda polen oluşumunu arttırdığı ve dişi çiçeğin boynunu uzatarak döllenmeye katkı sağladığı , tonaj artırdı ve kaliteli meyve elde edilmesinde önemli rol oynadığı görülmüştür. Meyve sapını kalınlaştırır. Meyve tutumu güçlü olur.

100 litre suya 100 gram HIGRO®EQUAJE ilave edilerek YAPRAKTAN uygulanmalıdır. DAMLAMA SULAMA sistemi ile yapılacak uygulamalarda bir dekara (1.000m2) 250 gram gelecek şekilde uygulama yapılmalıdır. YAPRAKTAN uygulama dönemleri aşağıda belirtilmiştir. DAMLAMA SULAMA sistemi ile yapılacak uygulamalar özellikle dikimden sonra 2 veya 3 hafta içinde yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik),HIGRO®EQUAJE uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KARIŞABİLİRLİK

Yağlı ürünlerle, alkali ürünler ve kalsiyum ile karıştırmayınız.

Toptan Sıvı Gübre