Higro® Agri-EC

SOĞUK İKLİMLERDE DAHİ ETKİLİDİR

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

UYGULAMA: Kökten ve yapraktan

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

Sondaj ve nehir sularının pH’ları genel olarak alkali karakterde olmaktadır. Bu tür sularla karıştırılan çözeltilerin etkileri kısa süreli olmaktadır ve çözeltiler bozulabilmektedir. HIGRO® AGRİ-EC, alkali ve sert sularda bu gibi olumsuz durumları gideren pH regülatörüdür.

HIGRO® AGRİ-EC, gübrelerin etki sürelerinin uzun olmasını sağlar. Topraktaki tüm elementleri açığa çıkarır ve toprağın yapısını düzenler ve bitkiye yararlı hale getirir. HIGRO® AGRİ-EC, içeriği nedeni ile çevrecidir, doğada rahatlıkla çözünür. Suyun sertliğini giderir. Toprakta bağlı kalmış başta kalsiyum olmak üzere tüm makro ve mikro elementleri çözer. Damlama borularının tıkanmalarını önler, tıkanmış boruları açar. Boru içindeki yosun oluşumunu engeller. İlaç çözeltisi hazırlamada suyu yumuşatır. Toprak gözeneğini artırır. AGRİ-EC bitki tarafından çok çabuk alınır, bitki sağlıklı gelişir. Toprağın ve suyun EC’sini etkili şekilde düzenler. Gübrelerle birlikte verildiğinde gübre alımını etkili şekilde artırır.

YAPRAKTAN uygulama dozu; 100 litre su ile birlikte 50 – 75 cc arasında HIGRO® AGRİ-EC kullanılmalıdır.

DAMLAMA SULAMA sistemi kullanılarak tüm gübrelerle birlikte verildiğinde ise bir dekara (1.000 m2) 1 L HIGRO®AGRİ-EC uygulanması tavsiye edilmektedir.

Fide ve fidan dikimlerde verilen can suyu döneminde bir dekara (1.000 m2) 0,5 L HIGRO® AGRİ-EC uygulanmalıdır. Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz.

Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik), HIGRO® AGRİ-EC uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KARIŞABİLİRLİK

Her türlü zirai ilaç ve gübre ile karışır, Karışım öncesi mutlaka kavanoz testi uygulanmalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ VE MİKTARI

YAPRAKTAN uygulama dozu; 100 litre su ile birlikte 50 - 75 cc arasında HIGRO® AGRİ-EC kullanılmalıdır.

DAMLAMA SULAMA sistemi kullanılarak tüm gübrelerle birlikte verildiğinde ise bir dekara (1.000 m2) 1 L HIGRO® AGRİ-EC uygulanması tavsiye edilmektedir.

Fide ve fidan dikimlerde verilen can suyu döneminde bir dekara (1.000 m2) 0,5 L HIGRO® AGRİ-EC uygulanmalıdır

Toptan Sıvı Gübre