Higro® Zimobor

ZAYIF ÇİÇEKLERİ CANLANDIRICI

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)

• Suda çözünür Bor (B) % 3
• Molibden (Mo) % 10
• Çinko (Zn) % 4

AMBALAJ: 250 gram plastik şişe / 40 adet 1 karton koli
UYGULAMA: Kökten ve yapraktan (genellikle yapraktan)

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

Bitkiler, dengesiz gübreleme ve olumsuz çevresel faktörlere bağlı olarak çiçeklenmede ve bu koşullara maruz kalan çiçeklerdeki polen oluşumunda zayıflıklar gösterebilmektedir. HIGRO®ZIMOBOR, bu durumdaki sıkıntılı bitkilerde oluşan sorunlu çiçekleri ani müdahalelerle kısa sürede düzenlemek için geliştirildi. HIGRO® ZIMOBOR bitkideki çiçek fizyolojisini oluşturan enzimatik reaksiyonları olumlu yönde etkileyerek çok hızlı bir etki ile çiçekleri güçlendirmektedir.

HIGRO® ZIMOBOR, bitkinin bor, molibden, çinko ihtiyacını karşılaması yanında, çevresel etkilere bağlı zayıf çiçek oluştuğu durumlarda çiçekleri canlandırmak, zamansız dökülmesini engellemek için kullanılan son derece özel bir çiçek kuvvetlendirici gübredir.

HIGRO® ZIMOBOR, çok kuvvetli çiçeklendirici özelliğe sahip olması nedeniyle bitkiler üzerinde kapalı kalmış ( kör çiçek ) çiçeklerin dahi açılımını sağlayarak verim kaybının minimum düzeye inmesini sağlayabilmektedir.

HIGRO® ZIMOBOR, tüm sebze ve meyvelerde çiçeklenme başlangıcı ile birlikte YAPRAKTAN, gerektiğinde de DAMLA SULAMA sistemi ile de toprağa uygulanabilmektedir. YAPRAK uygulamalarında ilaç ve gübrelerle birlikte kullanılması durumunda; 100 litre suya 100 gram HIGRO® ZIMOBOR uygulanabilir. YAPRAKTAN tek başına uygulamalarda 100 litre suya 100 gram HIGRO® ZIMOBOR uygulanabilir. Uygulamalar 15 gün ara ile yapılmalıdır. Sonuçların maksimum seviyelere çekilmesi için 200 gram amino asit katkılı sıvı deniz yosunu (HIGRO® ALGİN) ilave edilerek uygulamanın yapılması yeterlidir. Üretimin seralarda yapıldığı türlerde, uygulamalar bir üretim sezonu boyunca devam ettirilmelidir.

DAMLAMA SULAMA sistemi kullanılarak yapılacak uygulamalarda bir dekara (1.000 m2) 250 gram HIGRO® ZIMOBOR uygulaması yapılabilir. Sonuç: HIGRO® ZIMOBOR bitkinin bor, molibden, çinko ihtiyacını karşılaması yanında, çevresel etkilere bağlı zayıf çiçek oluştuğu çiçekleri canlandırmak, zamansız dökülmesini engellemek için kullanılan son derece özel bir çiçek kuvvetlendirici gübredir.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik), HIGRO® ZIMOBORuygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KARIŞABİLİRLİK

Tüm zirai ilaç ve gübreler ile karışabilir. (Karışım öncesi mutlaka kavanoz testi uygulanmalıdır)

Mikro Besinler
Toptan Sıvı Gübre