Higro® Zincbor

TOZ ÇİNKO + BOR

BU ÜRÜNÜN ANALİZ VE MSDS RAPORU MEVCUTTUR. TALEP İÇİN LÜTFEN FİRMAMIZ İLE İRTİBATA GEÇİNİZ.

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)

• Suda çözünür Bor (B) % 3
• Çinko (Zn) % 10

UYGULAMA: Kökten ve yapraktan.

KULLANIM ŞEKLİ İLE MAKSİMUM FAYDA NASIL SAĞLANIR?

HIGRO® ZINCBOR, bitkinin özellikle çiçeklenme döneminde bor ve çinko ihtiyacını karşılar. Çinko ve bor noksanlığından dolayı bitkinin çiçek oluşumunda sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. İyi meyve teşekkülü ve verim için iyi bir çiçek oluşumu şarttır. Bu tip durumlarda çinko ve borun aynı anda kullanılması bitkide ve çiçekte oluşacak sıkıntıları ivedi olarak ortadan kaldırır. HIGRO® ZINCBOR, depolama ömrü süresince kekleşmez ve % 100 suda çözünür.

Çiçek öncesi ve sonrası kullanılır. Polen olgunlaşmasını sağlar. Bitkide büyüme noktalarını canlandırır. İdeal uygulama dönemi sürgün başlangıcından itibaren 2 veya 3 tur uygulama yapılmalıdır. Özellikle meyve ağaçlarında sonbaharda hasat sonrası yapılacak uygulama ile meyve gözlerinin daha güçlü oluşumuna ciddi katkı sağladığı tespit edilmiştir.

Kalıntı ve leke kesinlikle bırakmaz. Hasattan önceki uygulamalarda herhangi bir kalıntı sorunu yaşanmaz. Bekleme süresi 0 (sıfır) gündür. Bombus arılarının polinasyon amaçlı kullanıldığı yerlerde (seracılık & meyvecilik),HIGRO®ZINCBOR uygulamalarından kaynaklı arılar üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaz.

Tescil + Etiket Belgeleri için Tıklayınız

KARIŞABİLİRLİK

Her türlü zirai ilaç ve gübre ile karışır, Karışım öncesi mutlaka kavanoz testi uygulanmalıdır.

Mikro Besinler
Toptan Sıvı Gübre